Flüt Öğrencilerimizin Orkestra Konserleri

Hayal Sahnesi “London College of Music” sertifika – diploma programı’nın yetkili yan flüt eğitimi ve sınav merkezidir. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Flüt Kursu:

Bireysel olarak yapılan yan flüt kursu’nun ilk amacı öğrencinin müzik sevgisini uyandırmak, hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek, ritim duygusunu vermektir. Müziği seven insanı sever, toplumu sever, yaşamı sever, eşsiz bir ruh gücü ve zenginliği kazanır. Enstrüman eğitimi, öğrencinin kişisel gelişiminde çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır. Solfej, armoni ve diğer teorik bilgiler tamamlayıcı olarak yan flüt derslerimizin içeriğinde yer almaktadır. Kursumuzu başarı ile tamamlayan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi verilir.

Kurumumuzda çocukların yanı sıra yetişkinler de yan flüt kurslarımıza katılabilirler. Halen yan flüt kursu alan bir çok yetişkin öğrencimiz bulunmaktadır.

Kulak ve Yetenek Testi:

Yan flüt kursu alabilmek için öğrencinin müzik kulağının yeterli olması gerekmektedir. Öğrencinin müzikal anlamda yetenekli olup olmadığını anlayabilmek için ücretsiz kulak ve yetenek testlerimizden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz yetenek testimizden faydalanmak için randevu almanız gerekmemektedir.

Ücretsiz Deneme Dersi:

Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nda ücretsiz olarak yapabileceğiniz deneme dersi ile eğitim alacağınız öğretmen ile tanışıp kurs ortamı hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi yapabilmek için lütfen kurs almak istediğiniz şubemizden telefonla randevu alınız.

 

Yıl içerisinde yan flüt öğrencilerimizin de katıldığı konserlerimizden görüntülere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Flüt Kursu ‘nun İçeriği:

  • Flütün ve aksesuarlarının tanıtılması
  • Flüt tutuş teknikleri
  • Diyafram ve nefes teknikleri
  • Gamlar,arpejler,egzersizler
  • Solfej armoni ve teorik bilgiler
  • Müzikal terimlerin öğrenilmesi
  • Seviyeye göre çeşitli etüdler,parçalar
  • Seviyeye göre piyano eşlikli parçalar
  • Flüt tarihçesi,müzik dönemleri,Flüt repartuar

İLGİLİ MAKALELER:

Sanat Eğitiminin Gerekliliği

Müzik-Ailenin Önemi

Genel Gelişim Sürecinde Müziksel Gelişim

Okul Öncesi Dönemde Müzik Eğitimi

Müzik, Çocuk Gelişimi ve Öğrenme

ANA SAYFA