Viyolonsel Öğrencilerimizin Konser Görüntüleri

Hayal Sahnesi “London College of Music” sertifika – diploma programı’nın  yetkili viyolonsel eğitimi ve sınav merkezidir.Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız

Viyolonsel Kursu

Viyolonsel kursu’nun amacı, öğrencinin hobi olarak veya profesyonel amaçlı gelişimine temel oluşturacak kaliteli altyapıyı sağlamaktır. Bu eğitim, öğrencinin kişisel gelişiminde de, duygusal bileşenlerinin derinleştirilmesi ve terbiye edilmesi, sanatsal yönlerinin gelişmesi, becerilerinin artması gibi çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.      Günümüz pedagoji anlayışlarının genel yaklaşımı, başlangıç viyolonsel eğitiminin bilimsel bir süreç olduğu ve bu süreçte bilimsel yöntemlerden yararlanılması gerektiği üzerinedir. Solfej, armoni ve diğer teorik bilgiler tamamlayıcı olarak derslerimizin içeriğinde yer almaktadır.

Kurumumuzda çocukların yanı sıra  yetişkinler de viyolonsel kurslarımıza katılabilirler. Halen viyolonsel kursu alan bir çok yetişkin öğrencimiz bulunmaktadır.

Kulak ve Yetenek Testi:

Viyolonsel kursu alabilmek için öğrencinin müzik  kulağının yeterli olması gerekmektedir. Öğrencinin müzikal anlamda yetenekli olup olmadığını anlayabilmek için ücretsiz kulak ve yetenek testlerimizden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz yetenek testimizden faydalanmak için randevu almanız gerekmemektedir.

Ücretsiz Deneme Dersi:

Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nda yapabileceğiniz  deneme dersi  ile  eğitim alacağınız öğretmen ile tanışıp kurs ortamı hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi yapabilmek için lütfen kurs almak istediğiniz şubemizden telefonla randevu alınız.

Viyolonsel Kursu İçeriği:

  • Enstrümanın ve aksesuarlarının tanıtılması
  • Viyolonsel ve arşe (yay) tutuş teknikleri
  • Solfej armoni ve teorik bilgiler
  • Gamlar,arpejler,egzersizler
  • Müzikal terimlerin öğrenilmesi
  • Seviyeye göre çeşitli etüdler,parçalar
  • Viyolonsel tarihi, müzik dönemleri, viyolonsel repertuarı

 

İLGİLİ MAKALELER:

Sanat Eğitiminin Gerekliliği

Müzik-Ailenin Önemi

Genel Gelişim Sürecinde Müziksel Gelişim

Okul Öncesi Dönemde Müzik Eğitimi

Müzik, Çocuk Gelişimi ve Öğrenme