1985 yılında Perşembe’ de doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini Ankara’ da tamamladı. Müzik hayatına liseler arası müzik yarışmaları ile başladı. 2003 yılında İzmir Hava Sınıf Okullarına girmeye hak kazandı. Burada ihtisası üzerine eğitim alırken Hava Sınıf Okulları orkestrasına seçildi. Bu orkestra ile Ankara, İzmir, Diyarbakır’da bir çok konsere çıktı. 2007 yılında Ankara’ya kesin dönüş yapan Uğur Çelik burada farklı projelerde bulunurken kendi projeleri olan Replay, Gossip, Parfüm ile ülkenin sayılı sahnelerinde yer aldı. 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi eğtimine başladı. 2012 yılında mezun oldu. 2013 yılında özel bir dershanede 5 yıl davul eğitmenliği yaptı.

2006 yılında Arest grubu Kumar albümünü kaydetti. 2009 yılında popcu Turgay Saka’nın albümünde çaldı. Kendi projesi olan 7edi grubu ile ilk albümleri olan Mutlular Şehri’ni Seyhan Müzik etiketi ile 2013 yılında çıkardı. Yine 7edi grubu ile 2015 yılında ‘’Bir Bildiğin mi Var?’’ adlı albümü yayınladı. Bu albümde bulunan ‘’Ağlar mıyız Hala ?’’ adlı şarkıda 7edi grubu Nez ile düet yaptı. 7edi grubu ile 4 klip bulunuyor. Albümler tüm dijital platformlar ve müzik marketlerde bulunabiliyor.

2016 yılında ev stüdyosunu kurdu ve prodüksiyonlarını üretmeye başladı. Tüm dijital platformlarda grupları ve kişisel çalışmalarını dinleyebilirsiniz.

 

Sahne Aldığı Bazı Mekanlar;

 

Hava Sınıf Okulları Orkestrası

T.S.K. bünyesinde bulunan Hava Sınıf Okulları Orkestrası ile İzmir, Ankara ve Diyarbakır Askeri üslerinde konserler verdi.

Parfüm – Gossip

Ankara’ da kurulan Parfüm grubu ile Ankara Gölge Tunalı, Up and Down, Bursa Hayal, Ankara Arjantin Tenedos, Ankara İf Performance Hall sahnelerinde davul çaldı.

Replay Ankara

REPLAY ile sahne ve programlarımız ; IF Performance Hall Ankara, SPR Pub Eskişehir, Manhattan Ankara, Passage Pub, Eski-Yeni Ankara, Telwe Performance Hall, Hayal Kahvesi Ankara, Hayal Kahvesi Kocaeli, Hayal Kahvesi Bursa, The Roxx Pub, Tudors Pub Antalya, Tudors Pub Alanya, Sponge Pub Antalya, Jolly Joker Antalya, W Lounge Eskişehir, Şarlo Bursa, Bis Dine & Live, Armada Alışveriş Merkezi, Palandöken Dedeman Ski Lodge, Ufuk Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi…