Hüyük/Konya doğumlu Talat Yorulmaz, ilk ve orta öğretimini Hüyük İlköğretim Okulu’nda tamamladı. 7.sınıfta Doç. Emre Üstün ile Flüt derslerine başladı. Healthy a Europa ( sağlıklı bir avrupa) projesinde yer aldı ve proje kapsamında proje ülkelerine gitmek için  seçilen 12 öğrenci arasına girdi. Londra ya giderek bir flüt dinletisi verdi. Ardından gerekli eğitimleri alarak Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni başarıyla kazandı Bu dönem boyunca ana enstrüman olarak Aysu Akgün’den Flüt ve bunun yanı sıra ikinci enstrüman olarak ise Filiz Gökçe’den ve meltem develi’den Piyano eğitimi aldı.
Aysu Akgün ün flüt öğrencileri konseri’ kapsamında düzenlenen etkinlikte yer aldı. onun dışında çeşitli bir çok etkinliklere piyano eşliği ve solo eserler ile katıldı. ‘V.uluslar arası marsyas flüt yarışmasında’ 5.oldu. 2014 yılında bireysel bir flüt resitali verdi. Öğr.gör. Zehra Ezgi Kara,Esra Korkmazlı ile flüt üzerine bireysel çalışmalar yaptı. Piyano üzerine ise Tuluyhan Uğurlu ile bir masterclas gerçekleştirdi. Isparta güzel sanatlar lisesinden 1.lik ile mezun oldu.

Akabinde Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nı kazandı. İşitme ve Armoni eğitimini Doç. Salih Aydoğan ile başlayıp Doç. Selçuk Bilgin ile devam etti,  Flüt çalışmalarını Örğ. Gör. Burcu Bilici ve öğr. Gör. Yucan Eke , Piyano çalışmalarını ise Öğr. Gör. Itır Eskioğlu ile sürdürdü. Okul içerisinde düzenlenen piyano ve flüt dinletilerinde yer aldı. Dr. İlknur Özal Göncü yönetimindeki Ankoro da korist olarak devam etmekte ve çeşitli etkinliklerde bulunmakta.