Şan Bölümü Öğrenci Konserleri

Şan Kursu: Hayal Sahnesi “London College of Music” sertifika – diploma programı’nın  yetkili şan eğitimi ve sınav merkezidir. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız

 

Şan Kursu:

Sesimiz, yaşantımızın her anında kullanmak zorunda olduğumuz doğal enstrümanımızdır. Gelişmeye müsait bir sese sahip herkesin, kendi ses sınırları içinde daha güzel şarkı söyleyebilmesi için, onu en iyi şekilde kullanmayı öğrenmesi, ancak ses eğitimi ile mümkündür.

Şan eğitimi sadece operaya girmek amacıyla alınmaz. Şan kursu tiyatrocular, spikerler, güzel şarkı söylemek isteyenler ve bunun gibi sesini doğru kullanmak isteyen herkes için gereklidir. Derslerin bireysel olması ses eğitimi için önemlidir.

Öğrencinin gelişimini güçlendiren ve müzikaliteyi arttıran eğitim yöntemleri ile bireysel özel ders şeklinde gerçekleştirilen şan derslerimiz  piyano eşliğinde yapılmaktadır.

Kurumumuzda çocukların yanı sıra  yetişkinler de şan kurslarımıza katılabilirler. Halen şan kursu alan bir çok yetişkin öğrencimiz bulunmaktadır.

Şan Kursu İçeriği:

  • Nefes egzersizleri
  • Düzgün nefes alma teknikleri
  • Diyafram egzersizleri
  • Ses açma ve genişletme çalışmaları
  • Doğru şarkı söyleme teknikleri
  • Piyano eşlikli parçaları okuma
  • Solfej, armoni ve nota bilgisi

 

Kulak ve Yetenek Testi:

Şan kursu alabilmek için öğrencinin müzik kulağının  ve sesinin yeterli olması gerekmektedir. Öğrencinin müzikal anlamda yetenekli olup olmadığını anlayabilmek için ücretsiz kulak ve yetenek testlerimizden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz yetenek testimizden faydalanmak için randevu almanız gerekmemektedir.

Ücretsiz Deneme Dersi:

Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nda   yapabileceğiniz  deneme dersi ile  eğitim alacağınız öğretmen ile tanışıp kurs ortamı hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi yapabilmek için lütfen kurs almak istediğiniz şubemizden telefonla randevu alınız.

Öğrenci Konserlerimizden