Piyano Kursu:

Bireysel olarak yapılan piyano derslerimizin ilk amacı öğrencinin piyano kursu’na severek ve isteyerek gelmesini sağlayabilmektir. Eğer öğrenciye müziği, piyanoyu sevdirebilirsek başarı zaten kendiliğinden gelecektir. Müziği seven insan toplumu sever, yaşamı sever, eşsiz bir ruh gücü ve zenginliği kazanır. Enstrüman eğitimi, öğrencinin kişisel gelişiminde çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.

Piyano derslerimiz bireysel özel ders olarak haftada bir gün yapılmakta ve elli dakika sürmektedir. Kurslarımıza çocukların yanı sıra yetişkinler de  katılabilirler. Halen piyano kursu alan bir çok yetişkin öğrencimiz bulunmaktadır.

Piyano kursu’na başlayacağınız kurum hakkında karar vermeden önce lütfen eğitmenlerin özgeçmişlerini inceleyiniz, ayrıca kurumun konser ve gösteri videolarını da izleyiniz.

Hayal Sahnesi, London College of Music sertifika – diploma programının   yetkili eğitim ve sınav merkezidir.Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

Solfej, armoni ve diğer teorik bilgiler tamamlayıcı olarak piyano kursu içeriğinde yer almaktadır. Kursumuzu başarı ile tamamlayan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi verilir.

Ders günü ve saatleri sizin boş vakitlerinizle öğretmenlerimizin  programlarındaki uygun saatlere göre ortaklaşa belirlenmektedir. Uygun olduğunuzda kursumuzu ziyaret ederseniz  kulak ve yetenek seviyesinin belirlenmesinin ardından ders günü ve saatiyle ilgili  programlamayı birlikte yapabiliriz.

Piyano kursu alabilmek için öğrencinin müzik kulağının yeterli olması gerekmektedir. Öğrencinin müzikal anlamda yetenekli olup olmadığını anlayabilmek için kulak ve yetenek testlerimizden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz yetenek testimizden faydalanmak için randevu almanız gerekmemektedir.

Ücretsiz Deneme Dersi:

Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nda yapabileceğiniz deneme dersi ile ders alacağınız öğretmen ile tanışıp kurs ortamı hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi yapabilmek için lütfen eğitim almak istediğiniz şubemizden telefonla randevu alınız.

      Müzik Bölümü Öğrencilerimiz

Piyano Kursu’nun İçeriği:

Piyano Kursu Ankara

Piyano parçalarının ve enstrümanın genel tanıtımı

Piyano çalma teknikleri

Nota bilgisi, armoni, solfej ve diğer teorik bilgiler

Gamlar, arpejler ve egzersiz çalışmaları

Müzikal bilgilerin öğrenilmesi

Seviyeye göre çeşitli etütler, parçalar

Piyano’nun tarihçesi, müzik dönemleri, piyano repertuarı

İLGİLİ MAKALELER:

 

Piyano Pedogojisi

Piyano zekayı geliştiriyor

Sanat Eğitiminin Gerekliliği

Müzik-Ailenin Önemi

Genel Gelişim Sürecinde Müziksel Gelişim

Okul Öncesi Dönemde Müzik Eğitimi

Müzik, Çocuk Gelişimi ve Öğrenme