Müzik Kursu

Müzik kursu: Ankara’da 15 yıldır Emek, Ümitköy, Kavaklıdere ve Batıkent şubeleriyle sanat hayatına devam eden Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nda, enstrüman, bale, modern dans ve drama derslerimizle eğitimlerimizi sürdürmekteyiz.

Müzik kursları, bale ve modern dans kursları, yaratıcı ve eğitici drama kursları, tiyatro kursları gibi farklı alanlarda,  eğitmen kadromuzu halen sanat hayatına aktif olarak sahne üstünde devam eden  ve alanında yetkin öğretmenlerden oluşturarak sanat eğitiminde fark yaratmayı amaçlıyoruz.

Müzik Bölümü’nün yöneticiliğini Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçısı Bahadır Başabak ve Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra Sanatçısı Yalçın Baygın üstlenmektedir.

Modern eğitim metotlarının  uygulandığı bölümde bire bir özel  ders sistemiyle eğitmen ve öğrencinin tam bir iletişim ve bağ kurması sağlanmaktadır.

Müzik Kursu Ankara

Derslerimizin amacı öğrenciye sanatı sevdirmek, hayal dünyasına müzik, ritm ve dans duygusunu katarak hem diledikleri enstrümanı doğru bir eğitimle çalmayı öğrenmelerini sağlamak hem de kişisel gelişimlerine  pozitif etki yapabilmektir.

Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nda müzik ve enstrüman derslerimiz birebir özel ders şeklinde yapılırken solfej, teori ve armoni çalışmaları da ders içeriğinde tamamlayıcı olarak yer almaktadır. Bale, modern dans ve drama derslerimiz ise belirli bir kontenjan dahilinde grup dersi şeklinde yapılmaktadır.

Orkestra Çalışmalarımız

Öğrencilerimizin derslere severek ve isteyerek gelmelerini sağlamak en önemli amaçlarımız arasında yer almaktadır. Çünkü bu gerçekleştiğinde başarı da kendiliğinden gelecektir.

T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan kursumuz bakanlık müfredatını uygulamanın yanında, her öğrencinin  kendi yeteneği ve algısına göre özel çalışma planları yapmaktadır. Aynı zamanda yetkili eğitim ve sınav merkezi   olduğumuz West London Üniversitesine bağlı  “London College of Music”  sertifika ve diploma programı sayesinde öğrencilerimizin uluslararası bir diplomaya sahip olabilmelerini sağlamaktayız.

Her yıl gerçekleştirdiğimiz yıl sonu gösterilerimiz, Hayal Sahnesi Gençlik Orkestrası ve Çocuk korosu ile yapılan konserlerimiz ve yine yıl içinde her şubemizin ayrı ayrı gerçekleştirdiği bireysel öğrenci  konserlerimizle öğrencilerimizin yıl içerisindeki çalışmalarını sahne üzerine taşıyarak seyirci ile buluşmalarını sağlamaktayız. Bu konserlerle ilgili görüntülere Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nun Youtube kanalından ulaşabilirsiniz.

Müzik Eğitimleri

Müzik bölümümüzde başta piyano, keman, gitar, yan flüt olmak üzere tüm enstrüman derslerinin yanı sıra şan, popüler vokal ve konservatuvar sınavlarına hazırlık eğitimleri de verilmektedir.

Müzik kursu için eğitim alacağınız kurumu araştırırken lütfen kurumda görevli eğitmenleri inceleyiniz, ayrıca kurumun daha önce gerçekleştirdiği konser videoları da ayrıntılı fikir sahibi olabilmenize yardımcı olacaktır.

Gelin Hayallerinizi Birlikte Gerçekleştirelim….