Modern Dans Kursları

Modern Dans, dansı kalıplar içinde görmek yerine, bu kalıpları kırarak, yaratıcılığı ön plana çıkaran ve sanatçının kendinden bir şeyler katabileceği kompozisyonlar haline getirmeyi amaçlar . Bu durumda Modern dans, sadece kalıpların kırılması fikriyle yola çıkmayıp , özüne yoğunlukla bale’den ,müzikten,tiyatro’dan , kısacası sanatın her dalından bir çok parçayı alarak yaratıcılığın enginliği içinde birbirine harmanlamaktadır.

Hayal Sahnesi Sanat Kursu modern dans bölümünde dersler grup dersi şeklinde yapılmaktadır.Ayrıca çeşitli üniversitelerin modern dans bölümlerine ve yetenek testi ile öğrenci alan sanat kurumlarının sınavlarına  hazırlanan öğrencilerimiz için  özel ders seçeneğimiz de bulunmaktadır.

   Küçük yaş grubu sınıflarımızın ve yetişkin yaş grubu sınıflarımızın ders programları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bale – Modern Dans Gösterilerimizden

Modern dans kursları içeriği:

Modern dans kurslarımız çağdaş eğitim prensipleriyle şekillenmektedir. İyi bir  eğitim için, modern dans eğitiminin yanı sıra; ritm, mim ve karakter dansları gibi çağdaş ekollerle ilgili çalışmaların planlanmış olması gerekmektedir. Öğrencilerimiz, yaşları ve gelişimleriyle paralel olarak ders içerisinde yukarıda belirtilen eğitimleri almaktadırlar. Kurslarımız müzik eşliğinde yapıldığı için öğrencilerin müzikal anlamda yetenekleri de gelişme göstermektedir.

Derslerimiz küçük yaş gruplarında ve yetişkin gruplarımızda haftada 1 gün 1 saat yapılmaktadır.

Sezon boyunca yaptığımız çalışmalar sonrasında her yıl haziran ayında gerçekleştirdiğimiz ‘Hayalden Gerçeğe’ adlı Bale, Modern Dans ve Müzik gösterilerimizde öğrencilerimizi sahneye çıkararak  onları bu büyülü dünya ile buluşturma düşüncesinden hareketle etkinliklerimize kesintisiz devam etmekteyiz.

Modern dans öğrencilerimizin de katıldığı yıl sonu gösterilerimizden görüntülere  bu linkten  ulaşabilirsiniz.

Deneme Dersimize Katılabilirsiniz:

Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nda ücretsiz olarak yapılabilecek   deneme dersi  ile  eğitim veren öğretmenimiz  ile tanışıp kurs ortamı hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Öğretmenlerimiz  derse katılan öğrencinin fiziksel özelliklerini, koordinasyon becerilerini ve sınıfa uyumunu gözlemleyip ders sonrasında  ayrıntılı bilgi vereceklerdir. Öğrencinin kendi yaş grubuna uygun bir sınıfta ücretsiz deneme dersi yapabilmesi için lütfen modern dans kursu almak istediğiniz şubemizden telefonla randevu alınız.