Öncelikle London College of Music sisteminde gerçekleştirilen sınavlara katılabilmenin verdiği mutluluğu paylaşmak isterim. Hayallerime giden bu umut dolu, güzel yolda yeni bir ışık saçan Hayal Sahnesi etkinlikleri ve emekleriyle bana çok özel şeyler kattı. Şimdi kendimi hayallerimi gerçekleştirmek için daha umutlu, daha verimli hissediyorum. Hayal Sahnesi her şeyden önce adım atmak için geç kaldığıma olan inançlarımı çürüttü. Girdiğim ve devamının gelmesini istediğim bu özel sınavlar geleceğime adım atmamda büyük vesile oldu. Artık ne istediğimi biliyorum ve bir gün dilerim ulaşmak istediğim yerde bende büyük emeği olan Hayal Sahnesi, mutluluğuma ortak olur. Başarımda yanımda olan sevgili öğretmenlerime saygılarımı sunuyorum.

Aydan Eroğlu

London College of Music sistemine dahil olduğumuz için oldukça mutluyuz. Kızlarımın birkaç yıldır aldığı piyano eğitiminin onların psikolojik ve eğitsel anlamda gelişimlerine olumlu yönde etkiye sahip olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle piyano kursuna ve LCM sistemini başladığımız günden itibaren aralıksız olarak devam etmekteyiz. Kızlarımdan biri iki yıldır LCM’in sınavlarına katılmakta ve başarılı olmaktadır. Hedefimiz kızlarımızın yetenek ve çabaları doğrultusunda her yıl düzenlenen seviye sınavlarına katılmaları ve sonunda “Müzik Lisesi Diploması” almalarıdır. Bu vesileyle Hayal Sahnesi’ne ve kızlarımıza piyano eğitimini veren sevgili öğretmenimize teşekkür ederiz.

Nezire Saygılı

Yakın zamanda girmiş olduğum LCM sınavı çok güzel bir deneyimdi. Uzman gözler tarafından incelenmek, olumlu bir sonuç elde edebilmek için çalışmak çok güzel. Çalışmalarımın ve başarılarımın devam etmesini istiyorum.

Melek Ecem Dinç

Sınava girmeden önce çok heyecanlıydım fakat girip çalmaya başladıktan sonra tüm heyecanım gitti. Sınav parçalarından çok keyif aldım, aynı zamanda birçok öğretici bilgi vardı.Düzenli çalışmazsak bu sınav zor gelebilir. Kitabın başındaki gamları çalmak bana çok şey kazandırdı,ellerimi güçlendirdi.

Gökberk Kemaloğlu

Kitaptaki parçalar çok eğitici ve öğretici. Sınav öncesinde çok heyecanlı oluyorum ve çalamamaktan korkuyorum, içeri girince heyecanım azalıyor ve güzel çalıyorum. Sınava çalışma dönemim eğlenceli ve rahat geçti, iyi ki bu sınava girmişim.

Nehir İlgen

Sınav benim açımdan çok güzel geçti. Bu sınav sayesinde kendimi ölçmüş oldum. Güzel bir not aldım.

Reyhan İyiiş

İngiliz öğretmen bana sorular sorduğundan ben çok heyecanlandım. İlk sınavım olduğu için korkuyordum ama sonrasında korkmamam gerektiğini anladım. Bu sınav daha çok çalışmamı ve gerçek bir piyanom olmasını sağladı.

Ela Damla Burç

Çok hoş ve her sene katılmak istenilen bir sınav. Her yıl çok güzel parçalardan sınav oluyorum ve bu benim hoşuma gidiyor. Ancak daha fazla parça ekleyebilirler ve 11 seviye yerine daha az seviye olabilir. LCM sınavının ileriki hayatımda bana çok şey kazandıran bir şey olarak görüyorum.

Ada Akman

LCM bu sene hayatıma girdi. LCM sınavında piyano alanından ilk sınavım olduğu için çok heyecanlıydım. Acaba nasıl bir sınav olacak, sınava kim girecek, nasıl biri, çalabilecek miyim gibi aklıda binlerce soru vardı. Hem Türkiye’de olup hem Londra’da bir kolejin öğrencisi olmak çok garip bir duyguydu. Sınava girdiğimde çalarken çok heyecanlıydım, titriyordum fakat heyecanım sonlarda alışınca geçti. Sonunda öğretmenimin ve benim sarf ettiğimiz çabalarla başarıp 90 aldım. Çok sevinmiştim. Bence herkesin bu sınavla ilgili bilgi almaları için Hayal Sahnesi’ne gelmelerini tavsiye ederim.

Kayra Ecesu Ertızman

LCM sınavı zor stresli bir sınav olmasına rağmen bunun yanı sıra kişiye pek çok alanda katkıda bulunuyor. Stresli geçen çalışmalar sonunda elde edilen başarı kişinin ileriki yaşamına yön vermek ve birlikte özgüven duygusunu da geliştiriyor. Heyecanlı geçen dakikalarla sevecen öğretmenlerin bir arada bulunduğu bir ortamda yer aldığım için çok mutlu oldum. Bu sınavla beni buluşturan Hayal Sahnesi Sanat Kursu’na teşekkür ederim.

İpeksu Demirel

Ben LCM sınavına ilk kez girdim. Çok heyecanlıydım. Öğretmenim ve ben bu sınava her ders çalıştık. Ben Pre preparatory seviyesinden girmiştim. Parçaların bazıları kolay bazıları zordu. Çalışarak hepsini çok güzel bir şekilde çaldım. Sınav günü geldiğinde Hayal Sahnesi’nin Kavaklıdere şubesine gittim. Beklerken heyecanım biraz daha azaldı. Ve çok güzel çaldım. Bunun sonucunda 92 puan aldım. Çalışmamın sonucunu almış oldum. Bence sizde bu zevki tatmalısınız. Hayallerinizin peşinden koşun.

İdil Ün

LCM sınavları eğitici ve enstrüman düzeylerini iyi belirleyebiliyor. Sınavlardan tek şikayetim notların çok düşük verilebilmesi, yani demek istediğim LCM sınav notları Öğrencilerin düzeyindeki kitaba göre ayarlanabilmeli.

Ayşegül Alemdaroğlu

Öncelikle bu sınav için çalışan ve bizlere yardım eden herkese teşekkür ederim. LCM sınavı öğrencilere çaldıkları piyanonun, kemanın, gitarın vb. verdikleri emeğin karşılığını gösteriyor. LCM sınavında ben çok heyecanlanmıştım ama tercüman öğretmene çok teşekkür ediyorum. Heyecanımı biraz olsa da giderdim. Kontrole gelen kişi çok tatlı bir adamdı. Sınavın sonunda yaşadığım tüm gerginliğe rağmen benimle tokalaştı. Damla öğretmenime çok teşekkür ediyorum. Sınava çalışırken beni hep motive etti ve bana çok büyük katkı sağladı. Ayrıca bu sınavda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

Sude Aydın

3 yıldır LCM sınavına giriyorum. İngiltere’den gelen öğretmenler çok iyi davranıyorlar. Geçtiğim sınavlardan diploma almamı sağlıyor. Tüm enstrüman çalan arkadaşlarımın bu sınava girmesini tavsiye ederim.

Can Özsınmaz

Bu sınav bana piyanoda el becerimi geliştirmemi sağladı. Ben bu sınava girmeden önce çok stresliydim ama sınava girince çok kolay olduğunu anladım. Bence bu sınav eğitici bir sınav oldu. İyi ki bu sınavı yapmışsınız.

Demir Terzi

İlk sınava girdiğimde çok zor olduğu düşünmüştüm. Heyecanlı bir sınavdı ama hiç zor değildi. Artık sınavların eğlenceli olacağını düşündüm. Tek bir sınava girsem bile heyecanlanmak güzel bir his veriyordu. Bence bu sınavların hepsini bitirince Londra Lisesi’nden mezun olmak güzel bir duydu.

Doğa Yaluğ

LCM sınavına hazırlık sürecinin teknik ve müzik teorisi açısından bana çok şey kattığını düşünüyorum. Sınava girecek olmanın tüm yıl piyano çalışmam açısından bana itici bir güç olduğu kanısındayım. Tıp okumanın yanında piyano hobimi profesyonel olarak yürütmemi destekleyen bir sınav oldu. Bu yıl Grade 8 seviyesini bitirip lise diplomasını almam aynı zamanda bana düzenli çalışarak her şeyin üstesinden gelebileceğimiz düşüncesinin ispatı oldu. Özellikle seviye arttıkça eser seçiminde çoğu zaman zorluk çekiliyor, eserlerin teknik ve müzikal anlamda katkısının yanı sıra kulağa da hoş gelmesi önemli bir ayrıntı. Kendimi zaman ve enerji açısından yeterli hissettiğimde lisans sınavına da devam etmeyi düşünüyorum.

Ece Ünalan

Kızım Nehir 3 yıldır LCM sınavlarına keyifle katılıyor. Öğrendiklerini sınamak ve sergilemek anlamında komisyon karşısında göstermiş olduğu özgüven ve başarı sınavların en büyük katkısı. Aynı zamanda sınavlarda aldığı puanlarla her yıl kendisinin eksiklerini ve tamamlarını değerlendirebiliyor. Bu sınavların çocuğuma çok olumlu olduğunu gözlemliyorum.

Mehtap İlgen

Gitar öğrenmeye gelirken uzun vadeli planımız yoktu ama bu sınav sanırım gitar öğrenmenin kızımıza kattıkları yanında eğitim yelpazemizi de genişletecek. Daha çok yolun başındayız ama yolumuza çıkan bu fırsatta umarım ilerleyebiliriz.

Ayla Süllü

Sınavda çok şey öğrendim. Birincisi içimde büyük bir risk vardı ama yok. LCM’e yine katılmak isterim. Çünkü LCM’e katıldığım sürece daha çok şey öğrenicem. Öğretmenim yeni bilgiler öğreticek ve LCM’de öğretmenimin bana öğrettiği şeylerden sorucak ve ben onları iyice pekiştiricem.

Eylül Başak Özdemir

LCM sayesinde piyano çalışım gelişti. Daha çok pratik yapmış oldum. Yeni deneyimler kazandım. Piyanoya ilgim arttı. Bana çok yararı oldu. LCM sayesinde bir hedefim oldu. Çok çalışıp tüm sınavları geçmek benim hedefim. Bu hedefe ulaşacağıma inanıyorum. Ama bunun için çok çalışıp, bol bol pratik yapmam lazım. LCM bana bunları kazandırdı.

Ezgi Akdemir

Sınava girecek olması sebebiyle Ela, normal çalışmasına göre daha fazla çalışmaya başladı. Zorlandığı parçaları çalabilmek için ekstra çaba sarfetti. Sınavın İngilizler tarafından yapılacağını duyduğunda, çaldıklarının uluslar arası kabul göreceğini hissetti ve daha çok motive oldu. Sınav sırasında heyecanlı olsa da, iyi bir sınav geçirdi ve geçer not aldı. Sınavı geçtiğini öğrenince, motivasyonu daha da arttı ve çalışmasını pozitif yönde etkiledi.

Çağlar Çandar

London College of Music, Deniz Duru’nun ilerlemesinde ve hedeflerini gerçekleştirmesinde, bir dönüm oldu. Gelecekte piyano öğretmeni olmak istediğinden hayallerine dokunması sevindirici ve umut dolu. Sınavda heyecanlanması akşama kadar sınavla ilgili hiçbir şey konuşmaması eğlendiriciydi. Sınav sonucunun başarılı olduğunda gözleri ışıdı ve sevindi herkese müjdeyi verdi. Bunlar hayatımızda geri gelmeyecek çok güzel anlar. Teşekkürler.

Sakine Pınar Geçit

Hayal Sahnesi’ne

Elif Özge iki yıldır piyano kursu alıyor. 2011-2012 sezonunda ilk defa Batıkent Şubenizde piyano kursuna başladı. 2012 yılında LCM sınavına pre-preparatory seviyesinden katıldı. 2013 yılında ara vermek zorunda kaldı ve bu yıl yeniden Step 1 seviyesinden sınava katıldı. Bu süreçte tabii ki piyano çalmasında gözle görülür bir ilerleme kaydetti. LCM sınavına hazırlanırken heyecanlı olduğunu gözlemledik. Sınav sonucunun iyi olması sanırız onu daha da motive edecektir. İleriki eğitim yaşamında karşılaşacağı zorlu sınavlar için LCM sınavlarının olumlu tecrübe katacağına inanıyoruz. Başta öğretmenimiz Bengisu Hanım olmak üzere diğer öğretmenlerimize ve idari personele teşekkür ediyor, başarılarınızın devam etmesini diliyoruz.

Özgür – Nuray Akdoğan

Bunlar da İlginizi Çekebilir