1993 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamlamıştır. İlk müzik çalışmalarına Nilüfer Belediyesinin bünyesinde oluşturulan müzik kursunda Turgay Paksoy ile gitar derslerine başlamıştır. Flüt,keman ve gitardan oluşan orkestraya katılmıştır ve Bursa’da çeşitli konser salonlarında solo ve orkestra olmak üzere konserler vermiştir.2008 yılında Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanmıştır. Lise ikinci sınıfta okulun orkestrasına katılıp Almanya,Letonya ve Estonya’da ki kardeş okullarla birlikte kurulan Avrupa Gençlik Senfoni Orkestrası’nda yer almıştır.Dünya Müzik Dostları Derneği’nin kurmuş olduğu koro ve Antalya Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı’larının solist olduğu konserde görev almıştır. İlk şan çalışmalarına Özlem BAŞMAN ile başlamıştır.Daha sonra Ankara Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Tuncer TERCAN İle şan çalışmalarına devam etmiştir. 2012 yılında Bursa Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olmuştur. Konservatuvara hazırlık süresince Arda DOĞAN ile şan çalışmalarına başlayıp aynı yıl Ankara Üniversitesi Devlet Konservaruvarı Sahne Sanatları / Opera-Şan Anasanat Dalı’nda okumaya hak kazanmıştır.Eralp KIYICI ile şan çalışmalarına devam etmiştir. Konservatuvarın ilk yılı piyano derslerine Öğr. Görevlisi Irmak Özel ile başlamıştır.2013 yılında piyano çalışmalarına Öğr. Görevlisi Tayfun İLHAN ile devam etmiştir.Şan çalışmalarını 2013-2014 yıllarında Sim TOKYÜREK ile,2015-2016 yıllarında Yrd. Doç. Dr. Demet GÜRHAN ile sürdürmüştür.2015-2016 yılında piyano çalışmalarını Öğr. Görevlisi Elif Berrak TOSUN ile tamamlamıştır.Okulda aldığı eğitim boyunca Leyla BEKENSİR ile armoni ve form bilgisi, Prof. Dr. Hasan YENER ile sanat şarkısı yorumu ve sanat şarkısı literatürü çalışmalarını sürdürmüştür.2014 yılında Leonard Bernstein’ın Candide operetinde Baroness rolünü başarıyla temsil etmiştir.

2015 yılında Tuncay DOĞU’nun sahneye koyduğu Ferit Tüzün’ün Midas’ın Kulakları Operası’nda koroda alto olarak yer almıştır.Yine 2015 yılında Tuncay DOĞU’nun sahneye koyduğu W.A. Mozart’ın Sihirli Flüt(Die Zauberflöte) Operası’nda Third Lady rolünü başarıyla seslendirmiştir.

2016 yılında Otto Nicolai’ın Windsor’un Şen Kadınları(Die Lustigen Weiber von Windsor) Operası’ndan Frau Reich rolünü seslendirmiştir.

14.02.2017 tarihinde Ankara Üniversitesi Roman ve Öykü Ödülleri Ödül töreninde dinleti programında yer almıştır.

24.05.2017 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 99.Kuruluş Yıldönümü etkinliğinde yer almıştır.

26.05.2017 tarihinde Işık İnal Şan Resitalini gerçekleştirmiştir.

2017 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesinin Alto sınavını 1.yedek olarak kazanmıştır.

Yine 2017 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Ana sanat Bölümünden mezun olmuştur.Halen Hayal Sahnesi Sanat Kursları’nda eğitmenlik görevine devam etmektedir.