Yalçın Baygın

Devlet Opera ve Balesi Orkestra Sanatçısı 

1981 yılında Devlet Konservatuvarı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak, vurmalı çalgılar bölümüne girdi. 1989 yılında aynı okulun lisans bölümünden mezun oldu. Öğrenim döneminde Vurmalı Sazlar grubu kurarak yurt içinde bir çok konserler verdi.Mezun olduğu yıl Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu sınavı kazanarak orkestra sanatçısı olarak göreve başladı.Kurumun bir çok yurt içi ve yurt dışı turnelerine katıldı.Misafir sanatçı olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın ve Bilkent Senfoni  Orkestrası’nın bir çok konserine katıldı.

Devlet Tiyatrolarının sahnelemiş olduğu müzikal oyunların bir çoğunda görev aldı.2001-2004 tarihleri arasında Unilever şirketinin davetiyle, şirket içi eğitim çalışmalarında görev aldı.Şirket içinde amatör Vurmalı Sazlar grubu oluşturdu.

Devamı

Bahadır Başabak

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçısı 

1979 yılında TRT’nin açtığı sınavı kazanarak TRT Ankara Radyo Çocuk Korosu’na katıldı ve iki yıl boyunca birçok Radyo-Tv programında yer aldı.

1981 yılında 9 Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nın viyola bölümünü kazandı.Burada Ethem Günöz ve Alp Gültekin ile çalıştı.

1988 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin açmış olduğu sınavı tam burslu olarak kazandı ve Doç. Feza Gökmen’in viyola sınıfında 4 yıl öğrenim gördü.

1989-1992 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası’nda “viyola grup şefi”görevini üstlendi.

1992 yılında Londra Kraliyet Senfoni Orkestrası viyola grup şefi Ruşen Güneş’in yaz kursuna katıldı.1992 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin açmış olduğu sınavı kazandı.

Devamı

Volkan Ersoy 

Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı/Sanat Yönetmeni Koreograf/Bale Öğretmeni 

1975 yılında Bursa’da doğdu.1982 yılında Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi Bölümüne girdi.1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalını kazandı,

1990 yılında Fransa’nın La Baule şehrinde Bale Festivaline katıldı.

1993 sezonunda daha üniversite öğrencisi iken Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğüne ait 1309 sayılı kanun uyarınca açılan sınavda başarılı olarak kadrolu bale sanatçısı olarak çalışmaya başladı.

1992 yılında Bulgaristan’ın Varna Şehrindeki Varna Summer Academy ‘e katıldı. Aynı yıl Fransa’nın Paris şehrindeki 5. Uluslararası Paris Bale Yarışmasında finale kalarak diploma kazandı.1994 yılında Varna Bale Yarışmasına katılarak finale kaldı ve diploma kazandı.

Devamı