FUNDA YAZIKSIZ –Soprano

1985’de Denizli’de doğdu.2004’ de Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi’nden mezun olup 2007’ de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Devlet Konservatuvarı  Opera Anasanat Dalı’nı  1. olarak kazandı.Buradaki üç yıllık eğitiminden sonra 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’na yatay geçiş yaparak 2012 yılında Yüksek Şeref öğrencisi olarak mezun oldu.

2012 yılında Konservatuvarın 76. Kuruluş kutlamaları kapsamında Opera şeflerinden Sunay Muratov, Opera Anasanat Başkanı Aylin İpekçioğlu ve Opera Anasanat Dalı Sahne dersi hocalarından Murat Akar önderliğinde G.Puccini’nin “Gianni Schicchi” operasında Lauretta rolü ile iki defa sahne aldı.

2013 yılında Opera Anasanat Dalı Yüksek Lisans öğrencisi oldu. Aynı yıl 6.Ulusal  İzmir Genç Solistler Yarışması’nın Profesyonel Kategorisi’nde finale kalıp, Elhamra Opera Sahnesi’ndeki gala gecesinde yer aldı.

2014’de İtalyan Büyükelçiği  önderliğinde yine G.Puccini’nin “Gianni Schicchi” operasında Lauretta rolü ile Ankara ve İstanul’daki İtalyan Büyükelçilinde temsil yaptı.

2015 yılında 3. Uluslararası Sedat Gürel-Güzin Gürel Vakfı Şan yarışmasında 3.’lük ödülünü kazandı.

Müzikal çalışmalarını Konservatuvar korrepetitörlerinden A.Bora Ateşyakan ile, vokal çalışmalarını ise Gürcü Mezzo-soprano Maia Mari Chickhradze ile sürdürmektedir.Yüksek Lisans tez çalışmalarına Yrd.Doç.İrem Bozkurt ile devam edip,konser çalışmalarına devam etmektedir.