Alanya Bahçeşehir Koleji’nde Eğitimlerimiz Başladı! Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

Etkinlikler – Sosyal Sorumluluk Projeleri – Burs Programları

TEGVEğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile ortak Projelerimiz

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Hayal Sahnesi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Vakfın Ankara Etimesgut’ta bulunan “Semahat-Dr Nusret Arsel”eğitim parkındaki ilköğretim dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik bir yetenek taraması gerçekleştirilmiştir. Yapılan ses, melodi ve ritm testlerinde başarılı bulunan 10 öğrenci sanat okulları ve konservatuvarlara hazırlık kurslarına katılmak üzere Hayal Sahnesi’nden bir yıllık karşılıksız tam burs kazanmışlardır.

Burs kazanan öğrencilerin listesi:

Şeyma Özsoy

Mine Yolcu

A.Şamil Bülbül

Havvanur Şanlı

Ayşegül Balcı

Mustafa Sonat

Betül Şevval Yazıcı

Yedek Liste:

Hatice Derebahçe

Neslihan Avşar

Ayrıca yine aynı proje kapsamında yapılacak olan düzenli öğrenci konserlerinin birincisi mart ayının ilk haftası içerisinde vakfın Etimesgut parkında gerçekleştirilecektir.

Kurumlar arası yapılan işbirliği çerçevesinde Başkent üniversitesi’nde yapılan “Türkiye eğitim gönüllüleri Vakfı Ankara gönüllü motivasyon toplantısı’nda” Hayal Sahnesi vurmalı sazlar eğitmenleri tarafından ritm atölyesi çalışması gerçekleştirilmiştir.350 gönüllünün kendilerine dağıtılan vurmalı çalgılarla aktif olarak katıldıkları ritm çalışması büyük bir beğeni ve takdir topladı.

Altındağ Belediyesi Çocuk Kulübü ile Ortak Projelerimiz

Altındağ Çocuk Kulübü ve Hayal Sahnesi ortak bir projeyle varoşlardaki çocukların sosyal hayata kazandırılması için el ele verdi. Projenin ilk uygulayıcıları ise Çin Çin ve Yeni doğan bölgesinin ilköğretim çağındaki çocukları olacak.

Kulübün Müdiresi Gülnur Kaplan ile sanatın pek çok dalında eğitim veren Hayal Sahnesi’nin kurucularından ve Devlet Opera Balesi Genel Müdürlüğü’nün baş dansçılarından Volkan Ersoy’un birlikte hazırladığı projede, yaklaşık 100 çocuk eğitimden geçecek. Cimnastik eğitimi alacak olan çocuklar arasında başarılı olanlar ise Ersoy tarafından özel olarak çalıştırılarak uluslararası yarışmalara hazırlandırılacak.

Gönüllü olarak ders alacak olan çocuklar önce bale eğitiminden geçirildikten sonra ritmik cimnastik eğitimi alacaklar. Böylelikle çocuklar koroegrafisini Ersoy’un hazırladığı oyunlarda dans etme fırsatını yakalayacaklar.

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Hayal Sahnesi Sanat Kursu olarak hedefimiz şu:

“Bu çocuklar şimdiye kadar içlerinde bulundukları durum itibariyle, yeteneklerini keşfetme ve gösterme imkanı bulamadılar. Eminiz ki aralarından çok yetenekli sanatçılar çıkacak. Biz bu projelerimizle onlara bir fırsat vererek, bir şans kapısı açmak istiyoruz.”

Armada Alışveriş Merkezi ile Gerçekleştirdiğimiz Burs Programları

Armada AVM ve Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nun yapmış olduğu sanatsal iş birliği çerçevesinde 21 – 22 ve 28 -29 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen yetenek testleri sonucunda başarılı olarak bir yıl karşılıksız sanatsal eğitim bursu almaya hak kazanan öğrencilere ait asil ve yedek liste aşağıdadır.

Kesin kayıtlar 4-5-6 Ekim tarihlerinde, asil listeden kayıt yaptırmayanların olması halinde yedek listedeki öğrencilerin kayıtları ise 11-12-13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Belirtilen tarihlerde kayıt yaptırmayan öğrenciler burs haklarını kaybedeceklerdir.

Enstrüman bölümünde burs kazanan öğrencilerin eğitim alacakları enstrüman Hayal Sahnesi Sanat Kursu eğitmenleri ve öğrencilerin velileriyle yapılacak olan görüşmeler sonucunda kararlaştırılacaktır.

Burs kazanan öğrenciler, Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nun 0312 223 87 07 ve 0312 223 87 98 numaralı telefonları ile iletişime geçerek kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirler.

Not: Burs kazanan asil öğrenci listesi alfabetik sıralamaya göre yapılmış olup kayıt yaptırmayan öğrenci olması durumunda, branşa ve sıralamaya dikkat edilerek yedek listedeki öğrencilere burs hakkı doğacaktır.

Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

ASİL LİSTE

Arda AKDOĞAN (Modern Dans)
Arya AKIN (Bale)
Brooke Alara ALTAN (Enstrüman)
Eflin Ceren DAŞTAN (Bale)
Elif KARAKAYA (Bale)
Melis ESER (Enstrüman)
Nergiz SARAÇ (Enstrüman)
Nisa Selen BEKİŞ (Bale)
Yağmur DEMİRKOL (Bale)
Zeynep Sude BACIOĞLU (Enstrüman)
YEDEK LİSTE

Ece AÇIKGÖZ (Bale)
Alya ERTÜRK (Bale)
Melis TATLI (Bale)
Ayser TÜRKMENOĞLU (Bale)
Ecem DOKUR (Bale)
Elif Eylül AKBAŞOĞLU (Bale)
Sude AYDIN (Enstrüman)
Demir YÜKSEL (Enstrüman)
Sude Naz YILMAZ (Enstrüman)
Sezgi K. GÜÇLÜ (Enstrüman)

Atlantis Alışveriş Merkezi ile Gerçekleştirdiğimiz Burs Programları

Atlantis AVM ve Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nun yapmış olduğu sanatsal iş birliği çerçevesinde 13 Eylül – 20 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen yetenek testleri sonucunda başarılı olarak bir yıl karşılıksız sanatsal eğitim bursu almaya hak kazanan öğrencilere ait asil ve yedek liste aşağıdadır.

Kesin kayıtlar 25-26-27 Ekim tarihlerinde, asil listeden kayıt yaptırmayanların olması halinde yedek listedeki öğrencilerin kayıtları ise 1-2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Belirtilen tarihlerde kayıt yaptırmayan öğrenciler burs haklarını kaybedeceklerdir.

Burs kazanan öğrenciler, Hayal Sahnesi Sanat Kursu Batıkent Şubesi’nin 0312 250 44 60 ve 0312 250 44 61 numaralı telefonları ile iletişime geçerek kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirler.

Not: Burs kazanan asil öğrenci listesinden kayıt yaptırmayan öğrenci olması durumunda, branşa ve sıralamaya dikkat edilerek yedek listedeki öğrencilere burs hakkı doğacaktır.

Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Asil Liste

Deniz YILDIRIM (Piyano)
Selen ÖZYURT (Keman)
Tuna Ege GÜNDAY (Gitar)
Ada OĞUZTÜRK (Modern Dans)
Nehir Batı GÜN (Bale)
Alinda ZENGİN (Bale)
Olcay Önder (Bale)
Elifnaz KILIÇ (Bale)
Zerya SARAÇOĞLU (Bale)
Derin KILIÇ (Bale)
Yedek Liste

Sarp ASLAN (Piyano)
Elif Sezin MİRZA (Keman)
Efe ÖZDERVİŞOĞLU (Gitar)
Ada Simge KARATEPE (Modern Dans)
İrem GEMİCİ (Bale)
Eylül TEMEL (Bale)
Çağla ARIK (Bale)
Irmak ÇÖLAŞAN (Bale)
Defne ORUNCAK (Bale)
Eylül KARABULUT (Bale)
İlköğretim okullarına yönelik Projelerimiz

Hayal Sahnesi öğretim görevlileri, Ankara ve çevre ilçelerden talep gelen tüm okullara “sosyal sorumluluk” bilincinde ücretsiz olarak gidiyor. Yetenek taraması için okulların Hayal Sahnesi’nin 223 87 07 numaralı telefonuna başvurması gerekiyor.

“Hayalden Gerçeğe” adını taşıyan projede, iköğretim 4’üncü sınıf öğrencileri arasından sınavla seçilecek adaylar, Hayal Sahnesi Sanat Kursu’ndan bale ve müzik alanında burslu öğrenim hakkı elde ediyorlar. Keşfedilmeyi bekleyen yeteneklerin ortaya çıkarılmasının hedeflendiği proje için Hayal Sahnesi Sanat Kursu Ankara’daki tüm ilköğretim okullarından davet bekliyor.