Hayal Sahnesi “London College of Music” sertifika – diploma programı’nın yetkili elektro gitar eğitimi ve sınav merkezidir. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız:
London College of Music Ankara’da

Elektro Gitar Kursu:

Bireysel özel ders şeklinde yapılan Elektro Gitar kursu’nun ilk amacı öğrencinin müzik sevgisini uyandırmak, hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek, ritim duygusunu vermektir. Müziği seven insanı sever, toplumu sever, yaşamı sever, eşsiz bir ruh gücü ve zenginliği kazanır. Enstrüman eğitimi, öğrencinin kişisel gelişiminde çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.

Solfej, armoni ve diğer teorik bilgiler tamamlayıcı olarak derslerimizin içeriğinde yer almaktadır. Kursumuzu başarı ile tamamlayan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi verilir.

Çocukların yanı sıra yetişkinler de bireysel ders veya grup dersi seçenekleri ile elektro gitar kurslarımıza katılabilirler. Halen elektro gitar kursu alan bir çok yetişkin öğrencimiz bulunmaktadır.Elektro gitar kursu almak için daha önce klasik gitar eğitimi almış olmak gerekmemektedir.

Ücretsiz Deneme Dersi:

Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nda yapabileceğiniz deneme dersi ile eğitim alacağınız öğretmen ile tanışıp kurs ortamı hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi yapabilmek için lütfen kurs almak istediğiniz şubemizden telefonla randevu alınız.

Yıl içerisinde elektro gitar öğrencilerimizin de katıldığı konserlerimizden görüntülere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Elektro Gitar Dersleri’nin İçeriği:

Gitarın ve gitar ile kullanılan aksesuarlarının tanıtılması
Gitar tutuş teknikleri
Solfej armoni ve teorik bilgiler
Gamlar,arpejler,akorlar,egzersizler
Müzikal terimlerin öğrenilmesi
Seviyeye göre çeşitli etüdler,parçalar
Gitarın tarihçesi,müzik dönemleri,gitar repartuarı

ANA SAYFA