1990 yılında Adana’da, müzisyen bir ailede dünyaya geldi. 13 yaşında Adana Güzel Sanatlar Lisesi Flüt öğretmeninden  özel flüt dersleri alarak müzik eğitimine başlamış oldu. 2005 yılında Adana Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nü kazandı. Burada Flüt çalışmalarını Yalçın Özgüngör, Piyano ve İşitme çalışmalarını İsmail Soner Erdem, Koro ve Şan çalışmalarını ise Betül Baydar Gümüş ile sürdürdü. 2009 yılında bu okuldan mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nı kazandı. Burada Şan çalışmalarını Prof.Dr. Ayşe Meral Töreyin, Flüt çalışmalarını Yrd.Doç.Dr. A.Müjdat Gürol, Koro çalışmalarını ise Dr. Atilla Çağdaş Değer ve Çiğdem Aytepe ile sürdürdü.

2014 yılının Şubat ayında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans programına başladı. Lise, lisans ve lisansüstü eğitimi boyunca korist ve solist olarak birçok ulusal ve uluslararası festival ve yarışmalara katıldı. 2011 yılında ünlü Opera sanatçısı Tenor Bülent Bezdüz’ün gerçekleştirmiş olduğu Şan masterclass’ına katıldı. 2012 yılında Gazi Üniversitesi sınıf korosu olarak, Macaristan’da gerçekleşen Cantemus Festivali bünyesindeki yarışmadan Dünya 2.’liği ile dönmüş ve Gümüş Diploma’ya layık görülmüşlerdir. Burada dünyaca ünlü şeflerle çalışma imkanı yakalamıştır.

Müzik eğitiminin yanı sıra 3 yaşından bu yana babasının eğitimci olduğu Halk Dansları Topluluğu ile birlikte sahne almaktadır. Uluslararası birçok yarışmada Halk Dansları alanında da ülkesini temsil etmektedir.

Halen Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmekte olan Erenler, Şan çalışmalarını özel olarak Ankara Devlet Opera ve Balesi Sanatçılarından, Soprano Nuray Sarıoğlu sürdürmektedir.