Bateri Kursu

Bateri kursu’nun ilk amacı öğrencinin müzik sevgisini uyandırmak, hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek, ritm duygusunu vermektir. Müziği seven  insanı sever, toplumu sever, yaşamı sever, eşsiz bir ruh gücü ve zenginliği kazanır. Bu eğitim, öğrencinin kişisel gelişiminde de çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.

Günümüz pedagoji anlayışlarının genel yaklaşımı, başlangıç Bateri ve Vurma Sazlar eğitiminin bilimsel bir süreç olduğu ve bu süreçte bilimsel yöntemlerden yararlanılması gerektiği üzerinedir.
Solfej, armoni ve diğer teorik bilgiler tamamlayıcı olarak derslerimizin içeriğinde yer almaktadır. Kursumuzu başarı ile tamamlayan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi verilir.

Kurumumuzda çocukların yanı sıra  yetişkinler de bateri kurslarımıza katılabilirler. Halen bateri kursu alan bir çok yetişkin öğrencimiz bulunmaktadır.

Bateri öğrencilerimizin de katıldığı konserlerimizden görüntülere  bu linkten  ulaşabilirsiniz.

Bateri Kursu İçeriği:

-Enstrümanın ve aksesuarlarının tanıtılması

-Tutuş teknikleri

-Bateri çalma teknikleri

-Solfej armoni ve teorik bilgiler

-Müzikal terimlerin öğrenilmesi

-Seviyeye göre çeşitli etütler

-Vurmalı sazlar tarihi, müzik dönemleri, vurmalı sazlar repertuvar.

Kulak ve Yetenek Testi:

Bateri kursu alabilmek için öğrencinin müzik ve ritim kulağının yeterli olması gerekmektedir. Öğrencinin müzikal anlamda yetenekli olup olmadığını anlayabilmek için ücretsiz kulak ve yetenek testlerimizden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz yetenek testimizden faydalanmak için randevu almanız gerekmemektedir.

Ücretsiz Deneme Dersi:

Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nda yapabileceğiniz  deneme dersi  ile  eğitim alacağınız öğretmen ile tanışıp kurs ortamı hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi yapabilmek için lütfen kurs almak istediğiniz şubemizden telefonla randevu alınız.

İLGİLİ MAKALELER:

Sanat Eğitiminin Gerekliliği

Müzik-Ailenin Önemi

Genel Gelişim Sürecinde Müziksel Gelişim

Okul Öncesi Dönemde Müzik Eğitimi

Müzik, Çocuk Gelişimi ve Öğrenme