01.02.1994 yılında Amasya’da doğdu.

2012 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliğini kazandı. Hollanda’da lisans ve yüksek lisans yapmış, TSK Bando Okulları’nda 12 sene boyunca yan flüt derslerine girmiş ve şu an Omü Devlet Konservatuvarında görev yapan Doç. Dr. Seyhan Bulut tarafından 4 sene boyunca yan flüt eğitimi ve öğretimi dersleri aldı. Aynı zamanda bu üniversite de piyano ve solfej-dikte derslerine giren  Dr. Fulya Açıksöz tarafından da daha önce 5 sene eğitimini gördüğü piyano icrası ve öğretimi derslerini, okuduğu 4 sene boyunca da almaya devam etti. Yan flüt ’de 2013, 2014 ve 2015 yıllarındaki Bahar Konserleri, 2016 yılında da Mezuniyet Konseri’nde sahne aldı. Piyano ’da ise 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Piyano Sınıfı Konserlerinde sahne almıştır. 2016 senesinde okulundan mezun olmuştur.

Okuduğu 4 sene boyunca çeşitli müzik kurslarında, sanat merkezlerinde ve okullarda yan flüt ve piyano eğitimi de veren Aslıhan Ustabaş, şefi Bilgen Özcan Coşkunsoy olan Vocavoice adlı, Türkiye’de tanınmış ve birçok ödül almış acapella korosunda, 4 sene boyunca alto olarak koristlik yaptı. Bu koroyla birlikte Türkiye’nin birçok yerinde konserlerde ve workshoplar’ da sahne aldı. Vocavoice Acapella Korosu’nun, şu an video izleme sitelerinde de izlenebilen kliplerinde rol aldı.  Bunların en önemlileri Sensiz Yıllarda Cover, William Tell Uverture, I’ll Be Home For Christmas, Sarı Gelin & Rap ve Arkadaşım Eşşek adlı eserlerdir.

Son olarak, okulunun son senesi olan 2015-2016 öğretim yılında, Samsun Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde Müzik Öğretmenliğinde staj, Samsun Özel Ezgililer Koleji’nde de Piyano Öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2016 yılı Temmuz ayında Ankara’ya yerleşen Aslıhan Ustabaş, Kasım ayı itibariyle Hayal Sahnesi’nde Yan Flüt ve Piyano eğitmeni olmuştur.