Müzik  Bölümü Yöneticisi ve Viyola Öğretmeni

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçısı

1979 yılında TRTnin açtığı sınavı kazanarak TRT Ankara Radyo Çocuk Korosu’na katıldı ve iki yıl boyunca birçok Radyo-Tv programında yer aldı.1981 yılında 9 Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nın viyola bölümünü kazandı.Burada Ethem Günöz ve Alp Gültekin ile çalıştı.

1988 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin açmış olduğu sınavı tam burslu olarak kazandı ve Doç. Feza Gökmen’in viyola sınıfında 4 yıl öğrenim gördü. 1989-1992 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası’nda “viyola grup şefi” görevini üstlendi.

1992 yılında Londra Kraliyet Senfoni Orkestrası viyola grup şefi Ruşen Güneş’in yaz kursuna katıldı.1992 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin açmış olduğu sınavı kazandı.

1993-1996 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Doç. Feza Gökmen ile yüksek lisans ( Master ) yaptı.

1999 yılı konser sezonu içerisinde ve 2000 yılı yaz sezonunda misafir sanatçı olarak davet edildiği İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte Belçika,Malezya ve Japonya da konserlere katıldı.1999 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi ile  Danimarka’ya, 2000 yılında “Mehterden Alaturka’ya” adlı eser ile Avusturya’ya ve 2002 yılında Amerika’ya düzenlenen  turnelerde  yer aldı.Çeşitli oda müziği grupları ve oda orkestralarıyla yurt içi ve yurt dışında bir çok konser ve organizasyonda görev aldı.

2003 yılında TC MEB Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nun oluşumunda Kurucu olarak yer aldı.

Bugüne kadar birçok televizyon çekimi, radyo kaydı ve konserlerde yer alan Sanatçı 1992-2007 yılları arasında Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda çalıştı.

Halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda viyola sanatçısı olarak görev yapan Bahadır Başabak Hayal Sahnesi Sanat Kursu müzik bölümü’nde yönetici ve eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir.