1973 yılında Ankara’da doğdu.Müzik ile ilk tanışması küçük yaşta babası Prof. Cengiz Özkök ile başladığı keman çalışmaları ile oldu.

1982 yılında Devlet Opera ve Balesi   Çocuk Korosunun kurucu üyelerinden olarak müzik çalışmalarına devam etti.

1983 yılında girdiği Ankara Devlet Konservatuarında eğitimine keman bölümünde Çağıl Yücelen ve Prof. Murat Tamer ile devam etti.

1989 yılında yapılan 1. Bilkent Yaz Orkestrası kampında ve 1991 yılında 3. Bilkent Yaz Orkestrası kampında  Prof. Gürer Aykal ile çalıştı.

1994 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarından Prof. Murat Tamer keman sınıfından mezun oldu.

1994- 97 yılları arasında Rusya Devlet sanatçısı Prof. Victor Pikaizen’in sınıfında Master çalışmaları yaptı.1994-1998 yılları arasında Prof Cengiz Özkök’ün asistanlığını yaptı.

1995 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın açtığı sınavı kazanarak C.S.O. da keman sanatçısı olarak görev yapmaya başladı.Türkiye ve başka ülkelerde yapılan konser turnelerine katıldı.

1998 yılında misafir sanatçı olarak Çukurova Devlet Senfoni orkestrası ile Japonya ,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Suriye turnelerine katıldı.

2008 -2012 yılları arasında Ankara Anadolu Güzel Sanatlar lisesinde keman dersleri verdi.

1994 yılından beri  keman eğitmenliği yapmakta  ve 2015 yılında  Suzuki Eğitim Sistemi  keman eğitmenliği  eğitimi  alarak  Suzuki  erken yaş  ana dilde müzik eğitim sistemi keman eğitmenliği de  yapmaktadır.

Bugüne kadar birçok televizyon çekimi, radyo kaydı ve konserlerde yer alan sanatçı,

sanat yaşamına halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda keman sanatçısı olarak devam etmektedir.