Umut Can Ergörün

Umut Can Ergörün  1987 yılında İzmir’de doğdu. Müzik hayatına, 12 yaşında gitar dersleri alarak başladı. 2007 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nü kazandı. Üniversite hayatı süresince gitar eğitimine devam etti. Ayrıca 2007 – 2009 yılları arasında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’ndan klarnet sanatçısı Uğur DENİZ ile klarnet ve saksafon çalıştı. Prof.Dr. Ömür Bütev DOLGUN ve Suat Soner ERENÖZLÜ‘den piyano dersleri aldı.

      Doç.Dr. Gökmen ÖZMENTEŞ ile Armoni ve Müzik Teorisi Yaratma ile Eser dinleme ve yorumlama üzerine çalışmalar yaptı,  “II. Dünya Savaşı Sonrası Müzikte Değişim” semineri, “Müzik, Dil ve Anlam” paneli, “Yeşil Pop Müziğin Biçimsel ve İçeriksel Analizi” çalışmalarını yürüttü.

      2010 yılında AKM’de gerçekleştirilen Ulvi Cemal ERKİN eserleri piyano dinletisine piyanist, 13-17 Nisan 2011 Antalya Uluslararası Koro Günleri ve “Entonasyon Homojenlik ve Koro Tınısı Başarı Ödülü”nün alındığı 15. Türkiye Polifonik Korolar Şenliği’ne piyanist ve korist olarak katıldı. Anabilim dalı olarak seçtiği Müzik Bilimi’ni 2012 yılında “Adorno’nun Müzik Üzerine Görüşleri” bitirme teziyle tamamladı.

      2012 yılında üniversite eğitimini tamamlayarak iyi bir derece ile mezun olan Umut Can Ergörün, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Teorileri Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansına ve aynı zamanda Hayal Sahnesi Sznat Kurslarında eğitmenliğe devam etmektedir .