Hayal Sahnesi Solistleri Orkestrası

   Hayal Sahnesi Sanat Kursu ‘nun   kültür ve sanat alanındaki  girişimlerinden  olan Hayal Sahnesi Solistleri  Oda Orkestrası, Ankara’nın ilk  profesyonel özel  oda orkestralarından  biri  olma hedefi ile 2010 yılında kuruldu. Sunulacak konserlerin programına göre, 20 – 25’den, 45 – 50 sanatçıya kadar esnek bir kadroya sahip olması planlanan  orkestranın üyeleri Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Hacettepe Senfoni Orkestrası ,  Orkestra Akademik Başkent sanatçıları ve Hayal Sahnesi eğitmenlerinden oluşmaktadır.

   Müzik ve Dans  alanlarında kendi bünyesinde  yarattığı   oluşumlarla  sanatta farklılıklar yaratmayı hedefleyen Hayal Sahnesi, yeni projelerle sahne üzerinde kaliteli ve nitelikli etkinlikler gerçekleştirmektedir.

   Bu bağlamda 2009 yılında  oluşturulan “Hayal Sahnesi Prodüksiyon Tiyatrosu”  , müzikleri Can Atilla’ya, reji ve librettosu Kemal Başar’a, koreografisi Volkan Ersoy ’a  ait ‘Aşk-ı Hürrem’ adlı dans tiyatrosu ile Polonya’da ;  “Hayal Sahnesi Dans Company ”  ile  ‘Rondo Alla Turca’ adlı eserle Avusturya’nın Viyana şehrinde  başarılı temsiller vermiştir.

   Ankara ’nın  en iyi  orkestralarından biri olma amacıyla yeni bir sayfa açan  Hayal Sahnesi Solistleri” orkestrası  klasik müziğin her döneminden pek çok Türk bestecinin  eserlerini  seslendirmeyi hedefllemektedir.

İLK KONSERİMİZ:

   Hayal Sahnesi Sanat Kursu bünyesinde oluşturulan “HAYAL SAHNESİ SOLİSTLERİ”  Oda Orkestrası ilk konserini 16 Mayıs 2010’da Ankara  Operet Sahnesinde gerçekleştirdi.

   Şef Antonio Pirolli’nin yönetimindeki  konserin ilk yarısında Selman Ada ‘nın oda orkestrası için bestelediği “Jazz String” isimli eserinin ardından Ali Hoca’nın Klarinet konçertosu’nun “Dünya Prömiyerini” yapıldı. Konserin ikinci yarısında ise P.İ Çaykovski ‘nin Yaylı Çalgılar Serenadı seslendirildi.

Hayal Sahnesi Solistleri:

Şef:Antonio Pirolli

1.Keman:

Aslı Özsoy Körner(Konsertmeister)

Deniz Karakelle Aydın

Seda Yaldız

Ayşegül Yaylalı

Ayşe Özge Erdem

Demet Emen Yıldırım

2.Keman:

Ümmiye Özdem

Özgür İnce

Arda Ekber

Burcu Bilgenoğlu

Selen Tereci

Viyola:

Ercan Gören

Yasemin Gören

Evren Bilgenoğlu

Yeliz Özkaya

Viyolonsel:

Demet Kıyıcı

Hande Ulutaş

Sinan Dizmen

Ayşegül Özcan

Kontrabas:

Özgür Uluçınar

Mert Nayan