Kurucularımız Hakkında

Yalçın Baygın

Yalçın Baygın

Devlet Opera ve Balesi         Orkestra Sanatçısı 

1981 yılında Devlet Konservatuvarı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak, Vurmalı Çalgılar bölümüne girdi. 1989 yılında aynı okulun lisans bölümünden mezun oldu. Öğrenim döneminde Vurmalı Sazlar grubu kurarak yurt içinde bir çok konserler verdi.

Mezun olduğu yıl Devlet Opera ve Balesi Genel    açmış olduğu sınavı kazanarak Orkestra sanatçısı olarak göreve başladı.Kurumun bir çok yurt içi ve yurt dışı turnelerine katıldı.Misafir sanatçı olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın ve Bilkent Senfoni  Orkestrası’nın bir çok konserine katıldı.

Devlet Tiyatrolarının sahnelemiş olduğu müzikal oyunların bir çoğunda görev aldı.2001-2004 tarihleri arasında Unilever şirketinin davetiyle, şirket içi eğitim çalışmalarında görev aldı.Şirket içinde amatör Vurmalı Sazlar grubu oluşturarak konserler verdi.

 

 

Bahadir1

Bahadır Başabak

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçısı 

1979 yılında TRT’nin açtığı sınavı kazanarak TRT Ankara Radyo Çocuk Korosu’na katıldı ve iki yıl boyunca birçok Radyo-Tv programında yer aldı.

1981 yılında 9 Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nın viyola bölümünü kazandı.Burada Ethem Günöz ve Alp Gültekin ile çalıştı.

1988 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin açmış olduğu sınavı tam burslu olarak kazandı ve Doç. Feza Gökmen’in viyola sınıfında 4 yıl öğrenim gördü.

1989-1992 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası’nda “viyola grup şefi”görevini üstlendi.

1992 yılında Londra Kraliyet Senfoni Orkestrası viyola grup şefi Ruşen Güneş’in yaz kursuna katıldı.1992 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin açmış olduğu sınavı kazandı.