1987 yılında Akşehir’de doğdu.2001 yılında Isparta Güzel Sanatlar Lisesi giriş sınavını kazandı.Dört senelik lise eğitimi süresince Flüt derslerini Aysu Akgün ile sürdürdü ve bir çok bireysel ,toplu konserlerde aktif olarak görev aldı.2004 yılında Damla Ürü Flüt konseri adı altında resital verdi.2005 yılında liseden mezun olan Damla Ürü Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’na girmeye hak kazandı.

Üniversite eğitimi süresince Flüt derslerini Öğr.Gör.Sevda Gedikinciroğlu ile ve piyano derslerini Doç. Dr. Yavuz Durak ve Arş.Gör.Ekin Çoraklı ile tamamladı.2005-2009 yılları arasında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Orkestra ve Korosuyla yarışma ve festivallerde aktif görev aldı.2009 yılında Koro şefi  Öğr. Gör. Muhip Şanal yönetiminde İstanbul  Koro Fest’de Korist olarak görev aldı ve Koro Fest süresi boyunca bir çok seminer ve kurslara katıldı.

2009 yılı Haziran ayında Üniversite eğitimini tamamlayarak iyi bir derece ile mezun olan Damla Ürü halen Hayal Sahnesi Sanat Kursu’nda eğitmen olarak görev yapmaktadır.